Dimigon

05 Αύγ 2005, 03:17

[img0]http://img301.imageshack.us/img301/5039/fdaxfoskolos0508058si.png[/img0]

Dimigon

07 Αύγ 2005, 21:43

αυτή η πρόβλεψη στον fdax με τον τίτλο ""Φώσκολος Fdax"" είχε εκπληκτική πέρα απο τις προσδοκίες μου επιτυχία , αφού πράγματι ο fdax οριοθετήθηκε στην πραγματική του διαπραγμάτευση στην διακύμανση του FDAX Φώσκολος ( σενάριο δηλ.) στην ζώνη 4880-4830 όπως δείχνουν και οι γραμμές στο chart !

Απασχόλησε δε αξιότερους απο εμένα στην τέχνη της Ανάλυσης συνφορουμίτες στο άλλο φόρουμ και συζητήθηκε αρκετά .

Εντρυφώ και εγώ μετά απο την ευτυχή μου γνωριμία με τα παιδιά που μαζεύονται εδώ σιγά-σιγά στην Τεχνική Ανάλυση τα τελευταία χρόνια και προσπαθώ να προσεγγίσω τις αγορές με γνώμωνα αυτήν την οπτική γωνία σε διάφορες μορφές της .

Δεν είναι μοναδικό το φαινόμενο της επιτυχούς πρόβλεψης της κίνησης του fdax ειδικά σε intra η after day επίπεδο σαν αυτό του fdax Φώσκολος .

Έχουμε αρκετές φορές σημειώσει ανάλογες επιτυχίες όπως πρίν μερικές ημέρες πιάσαμε με τον ctt την κορυφή του fdax στο 4951 ( 53,50 έκανε ! )..

Πολλές φορές ο σύντροφος asxetos που περιμένουμε να γυρίσει απο διακοπές οριοθετεί με ακρίβεια ζώνες στον fdax και ston DAX , των οποίων η προσέγγιση η υπέρβαση δημιουργεί αλλαγές πολικότητας και νέες τάσεις .

Η ομάδα πλαισιώνεται με το βαρύ πυροβολικό των experts στο metastock και στο ευρώ pantits και merlin , οι οποίοι έχουν βοηθήσει τα μέγιστα στην δημιουργία μεθόδων για την ανίχνευση κερδοφόρων για τις αγορές τρόπων .

Ο φίλος ctt έχει τελευταία εισάγει με επιτυχία ένα trading και όχι μόνο system , που βάπτισα εγώ CTS :-) , το οποίο βελτιώνει συνεχώς και έχει να παρουσιάσει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ αποτελέσματα .

Ο sth ( γνωστός και μη εξαιρετέος και εδώ ) όποτε θελήσει να παρέμβει σε συζήτηση χρηματιστηριακού επιπέδου έχει μια ώς συνήθως καταλυτική παρουσία και είθε να το κάνει συχνά ..

Είναι και άλλα καταξιωμένα στο φόρουμ παιδιά με πιο αραιές εμφανίσεις όπως ksteo - navybleu , που ελπίζω να στελεχώσουν και το νέο φόρουμ γιατί έχουν αποδεδειγμένα και μόνο να προσφέρουν και να πάρουν .

Αυτή η ομάδα εργασίας με την εμπειρία της και το αναμφισβήτητο επίπεδό της αποφάσισε να μετακομίσει στο νέο μας φόρουμ ( ελπίζω και ο σφος asxetos να μην έχει αντίρρηση , γιατί χωρίς αυτόν η μηχανή δεν μπορεί να πάρει μπροστά ..:-) ) να μετακομίσει λοιπόν στο νέο φόρουμ και να δώσει και να αντλήσει δυναμική απο την ικανότατη ομάδα στελεχών του ΣΕΔ , οι οποίοι σιγά-σιγά θα αρχίσουν να εμφανίζονται ( Αύγουστος γάρ ) ...

Υπάρχουν και στον ΣΕΔ άξιοι , έμπειροι και ικανοί traders και γνώστες βαθειά των αγορών και των οικονομικών γίγνεσθαι γενικά όπως τυχαία αναφέρω (Εγγλέζος - Κουμπάρος-Χατζόπουλος-Παπαδάκης-Αρναούτογλου-Μάρκοβιτς - και άλλοι που συγγνώμη αν ξεχνώ η δεν αναφέρω χάριν της οικονομίας του άρθρου , η συμμετοχή των οποίων και η προσθήκη τους στο νέο φόρουμ μαζί με την νέα γεννιά θα προσδώσει ειδική δυναμική στην ομάδα .

Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και με την αρχή του Φθινοπώρου να έχουμε .. "" συνηθιστεί "" και να έχουμε πολλές επιτυχίες ..

Δεν πρόκειται να κάνουμε διαγωνισμό επιτυχών προβλέψεων και ούτε μαθήματα trading η συστημάτων , αλλά απλές παραθέσεις προβλεπτικής πορείας των αγορών , βάσει των μεθόδων που ο καθένας μας χρησιμοποιεί και μέσα απο τις οποίες μερικές φορές αναπτύσσεται και γόνιμος διάλογος και όποτε έχει κέφι βέβαια ο καθένας με χαλαρές και χωρίς δεσμεύσεις προδιαγραφές ..

Καλή μας συνέχεια ...

Dimigon

21 Σεπ 2005, 16:54

[img0]http://img366.imageshack.us/img366/1599/fdaxdailyat17402109053cs.png[/img0]

Dimigon

06 Οκτ 2005, 01:17

[img0]http://img105.imageshack.us/img105/3324/splansfoskolos7mq.png[/img0]
Καλημέρα ,

Είναι ένα πλάνο κινήσεων με δυό σενάρια πράσινο-κόκκινο , που αφορούν πρώτα σόρτ η πρώτα λόνγκ αναλόγως της πρώτης πρωϊνής κατεύθυνσης.

Το χτεσινοβραδυνό κλείσιμο του Fdax με τα κεριά , που είχαν σχηματιστεί προοινίζονταν ένα θετικό άνοιγμα και κίνηση πρώτα πρός την περιοχή του 101 , όπου θα σορτάραμε...

Μετά τα διαδραματισθέντα στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού ο dax στο after trade και αυτήν την ώρα ο Lsdax κινείται στην περιοχή του 5040 ...""καταδικάζοντας"" τον Fdax σε ένα πρωϊνό open στην κάτω περιοχή στήριξης του 5060 ( + -) , όπου επιχειρείται άνοιγμα λόνγκ θέσης με τα στόπς , που αναγράφονται...

Σενάρια με μικρά ρίσκα και μεγάλες προσδοκίες...

:-)
Με την συμβολή του καλού μου φίλου και σπουδαίου αναλυτή απο τον Πύργο της Ηλείας Γιάννη Μ..............

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης